Pompy ciepła dla domu

Ekonomiczne ogrzewanie dla domu i biznesu.

Pompy ciepła Hisense Hi-Therma Panasonic Aquarea
Powietrzna pompa ciepła jest niezawodnym i oszczędnym rozwiązaniem, które pozwala na efektywne ogrzewanie budynków. Tego typu rozwiązanie idealnie sprawdza się zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach, a jego główną zaletą jest bezobsługowość, a także niskie koszty eksploatacji.

Korzyści ogrzewania pompą ciepła

Komfort

Bezobsługowy system grzewczy, niewymagający stałego nakładu pracy. Nie musisz martwić się rozpalaniem i czyszczeniem kotła.

Oszczędności

Niskie koszty eksploatacji, a stosunek pobranej energii elektrycznej do oddanej cieplnej wynosi nawet ponad 1:5.

Bezpieczeństwo

Do pracy pompy ciepła nie jest wymagane żadne paliwo palne.

Ekologia

Obniża emisję CO2 i nie generuje żadnych odpadów nieprzyjaznych dla środowiska.

Programy dofinansowań do pomp ciepła

Energooszczędne powietrzne pompy ciepła od Wojtmar posiadają najwyższą klasę energetyczną, znajdują się na liście ZUM i kwalifikują się do najwyższego poziomu dofinansowania z programów takich jak: Mój Prąd, Czyste Powietrze, Moje Ciepło, Zielona Energia i wielu innych.

Najwyższe dotacje na instalację pompy ciepła dla domu:
Czyste Powietrze
do 55 600 zł
Ulga termomodernizacyjna
do 100%
Chcesz skorzystać z prefinansowania swojej inwestycji w programie Czyste Powietrze? Z Wojtmar to proste!

Umów się na
bezpłatną konsultację

Jak działa pompa ciepła?

Jak działa pompa ciepła schemat.
Pompa ciepła powietrze-woda to nowoczesne urządzenie grzewcze, które zapewnia komfort cieplny w naszych domach i firmach dzięki energii pobranej z otoczenia. Zasada działania tego systemu jest odwrotnością procesu, który zachodzi w każdej znanej nam lodówce. Reasumując pompa ciepła doprowadza do wzrostu ciśnienia i temperatury w jednostce zewnętrznej, następnie dzięki sprężarce czynnik ulega zmianie w postać gazową, po czym następnie trafia do skraplacza, gdzie oddaje wytworzone ciepło do zainstalowanych odbiorników ciepła w budynku (ogrzewanie podłogowe, grzejniki, CWU). Na koniec, czynnik w stanie ciekłym trafia do zaworu rozprężnego, w którym następuje spadek ciśnienia oraz temperatury co prowadzi do rozpoczęcia cyklu do nowa.
Jak działa pompa ciepła schemat.

Pompy ciepła od Wojtmar

Sprawdzeni producenci, cicha i bezawaryjna praca, najdłuższa gwarancja dostępna na rynku, najwyższa klasa energetyczna A+++, to zaledwie część zalet wyróżniających nasze pompy ciepła.

Pompa ciepła Hisense

Hi-Therma

Pompa ciepła dla domu Integra Hisense

Pompa ciepła Heiztechnik

Calla Verde

Pompy ciepła dla domu Heiztechnik Calla Verde bez stojaka

Pompa ciepła Daikin

Altherma

Pompa ciepła dla domu Daikin

Pompa ciepła Panasonic

Aquarea

pompy ciepła dla domu Panasonic seria K

Pompa ciepła dla Twojego domu

Szukasz pompy ciepła o wysokiej wydajności? Mamy to, czego potrzebujesz!

Pompy ciepła dla domu Hisense Hi-Therma Integra z dotacją
Pompy ciepła dla domu Hisense Hi-Therma Integra z dotacją

Pompa ciepła Hisense Hi-Therma

Hisense Hi-Therma to pompa ciepła nowej generacji przeznaczona do ogrzewania, chłodzenia oraz do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Urządzenia te cechują się bardzo wysoką sprawnością i doskonałą wydajnością nawet przy -25°C. Pompy ciepła Hisense to idealne rozwiązanie zaprojektowane z myślą o Twoim komforcie i oszczędnościach.

Pompa ciepła Hisense Hi-Therma to:
Efektywne grzanie przy -25°C
Cicha praca urządzenia
Inwerterowa sprężarka
Docenione wzornictwo Reddot Winner 2022
Wbudowany zasobnik CWU ze stali nierdzewnej
Intuicyjne sterowanie do 7 pomieszczeń
Współpraca z instalacją fotowoltaiczną
Ekologiczny czynnik R32
Pompy ciepła dla domu Hisense Hi-Therma Monoblok

Pompa ciepła Hi-Therma Mono

Pompa ciepła dla domu Hisense Hi-Therma Split

Pompa ciepła Hi-Therma Split

Pompa ciepła Hi-Therma Integra

Pompy ciepła dla domu Hisense Hi-Therma Integra

Pompa ciepła dopasowana do Twoich potrzeb

Skorzystaj z okazji

Kup pompę ciepła Hisense Hi-Therma i zyskaj do 2 200 zł dodatkowej dotacji!

Hisense Hi-Therma to pompa ciepła zaprojektowana z uwzględnieniem najnowszych innowacji technologicznych. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych rozwiązań technologicznych, urządzenie to wyróżnia się nie tylko wysoką efektywnością, ale także ekonomicznością użytkowania.
Hi-Therma zapewnia niezawodną pracę nawet w najtrudniejszych warunkach zimowych, przy temperaturach spadających do -25°C. Pompa ciepła efektywnie dostarcza ogrzewanie, produkując ciepłą wodę do 60°C z jednostki wewnętrznej, a także umożliwia regulację temperatury CWU do 40°C, z możliwością osiągnięcia 75°C dzięki dodatkowej grzałce elektrycznej, co wspiera efektywną sterylizację.
Dzięki klasyfikacji energetycznej A+++ w warunkach niskotemperaturowych i A++ przy średnich temperaturach, Hi-Therma stanowi optymalne rozwiązanie do ogrzewania domu i zapewnienia ciepłej wody. Wysoka efektywność energetyczna przekłada się na oszczędności finansowe i ograniczenie zużycia energii elektrycznej, co ma pozytywny wpływ na środowisko.
Zaawansowana, podwójna sprężarka rotacyjna wykorzystująca falownik DC zapewnia minimalizację wibracji i hałasu oraz zwiększa wydajność urządzenia. Dzięki innowacyjnej konstrukcji i systemowi odzysku oleju, pompa jest bardziej niezawodna i efektywna, zwłaszcza przy niskich częstotliwościach pracy.
Hi-Therma może być łatwo zintegrowana z zewnętrznymi źródłami ciepła, jak kolektory słoneczne czy kotły, co pozwala na zwiększenie efektywności energetycznej i funkcjonalności systemu.
Dzięki możliwości integracji z systemami Smart Grid i fotowoltaicznymi, Hi-Therma pozwala na znaczne obniżenie kosztów eksploatacji i przyczynia się do redukcji emisji CO2, maksymalizując wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.
Opcjonalne zastosowanie zaworu mieszającego umożliwia indywidualne sterowanie temperaturą w różnych strefach domu, dzięki czemu można dostosować ogrzewanie do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Tryb nocny i funkcja obniżenia poziomu głośności zapewniają, że Hi-Therma pracuje niezauważalnie, nie zakłócając spokoju domowników.
Dzięki dedykowanej aplikacji mobilnej użytkownicy mogą łatwo zarządzać systemem Hi-Therma, kontrolując temperaturę w domu z dowolnego miejsca i o każdej porze.

Pompa ciepła Heiztechnik

Największy polski producent pomp ciepła. Heiztechnik Calla Verde to nowoczesna, inwerterowa pompa ciepła klasy energetycznej A+++ przeznaczona do ogrzewania i chłodzenia budynków, a także wytwarzania ciepłej wody użytkowej. Charakteryzuje się kompaktową budową, a także zastosowaniem ekologicznego czynnika R452B.
Inwerterowa sprężarka Copeland Scroll
Jednostka zewnętrzna wykonana z aluminium
Ekologiczny czynnik R452B
Bardzo cicha praca pompy
Pompa ciepła dla domu Heiztechnik Calla Verde Style

Pompa ciepła Calla Verde Style

Pompa ciepła dla domu Heiztechnik Calla Verde Comfort I

Calla Verde Comfort I

Calla Verde Comfort II

Pompa ciepła dla domu Heiztechnik Calla Verde Comfort II

Pompa ciepła Panasonic

Pompa ciepła Panasonic – światowy producent, doskonałe rozwiązanie dla każdego typu budynku. Pompa ciepła przeznaczona do ogrzewania i chłodzenia budynków, a także wytwarzania ciepłej wody użytkowej. Nowa seria K i L to nowy poziom komfortu i wydajności.
Klasa energetyczna A+++
Praca przy temperaturze -25°C
Zmniejszony poziom hałasu
Czynniki ekologiczne R32 i R290
Pompa ciepła dla domu panasonic seria t cap

Pompa ciepła Aquarea T-CAP

Pompy ciepła dla domu panasonic aquarea seria k

Pompa ciepła Aquarea Seria K

Pompa ciepła dla domu panasonic aquarea seria l

Pompa ciepła Aquarea Seria L

Pompa ciepła Daikin

Daikin Altherma – nowoczesna pompa ciepła z ekologicznym czynnikiem R32 zaprojektowana nie tylko do ogrzewania budynków i ciepłej wody użytkowej, ale również do chłodzenia. Pompa ciepła Daikin Altherma to efektywne źródło ciepła w Twoim domu i biznesie.

Rozwiązania Daikin Altherma:
  • Niskotemperaturowa pompa ciepła
  • Średniotemperaturowa pompa ciepła
  • Wysokotemperaturowa pompa ciepła
  • Klasa energetyczna A+++
    Intuicyjna obsługa przez aplikację
    Praca przy temperaturze -25°C
    Ekologiczny czynnik R32
    Pompa ciepła z fotowoltaiką dla domu zestaw

    Zestaw idealny na lata

    Fotowoltaika z pompą ciepła

    Pompa ciepła z fotowoltaiką dla domu zestaw

    Pompa ciepła to obecnie jedno z najtańszych rozwiązań grzewczych dostępnych na rynku. Dzięki korzystaniu z odnawialnych źródeł energii i niewielkiej ilości pobranej energii elektrycznej otrzymujemy wydajny i energooszczędny system grzewczy w swoim domu lub firmie. Ponadto dzięki współpracy z instalacją fotowoltaiczną możemy zredukować koszt ogrzewania mieszkania do zera. Jest to również świetny sposób, aby wykorzystać nadwyżkę energii produkowanej przez panele fotowoltaiczne. Inwestycja w takie rozwiązanie to strzał w dziesiątkę dla każdego zainteresowanego poszukiwaniem oszczędności.

    Komfortowa i ekologiczna pompa ciepła
    5 prostych kroków

    1. Bezpłatny audyt

    Podczas spotkania z naszym doradcą techniczno-handlowym, zostanie wykonany profesjonalny audyt w celu doboru najlepszego rozwiązania przeznaczonego dla Twojego domu lub firmy.

    2. Finansowanie

    Wybierzemy najkorzystniejszy program dotacji do pompy ciepła, a także zaproponujemy atrakcyjne finansowanie.

    3. Dostawa i montaż

    Dostarczymy Twoją pompę ciepła oraz wykonamy profesjonalny montaż na terenie całego kraju.

    4. Szkolenie i dokumentacja

    Przeszkolimy Cię w zakresie obsługi pompy ciepła oraz skonfigurujemy urządzenie według Twoich potrzeb. Wykonamy również wniosek o dofinansowanie – nie musisz się o nic matwić!

    5. Opieka posprzedażowa i serwis

    Nasza współpraca nie kończy się po wykonanym montażu. Zajmiemy się również przeglądem Twojej pompy ciepła i dopilnujemy terminu kolejnego przeglądu.

    Zainteresowany instalacją pompy ciepła?

    Pompa ciepła od Wojtmar

    Ponad 11 lat
    doświadczenia w branży

    Wysoka jakość usług
    i sprawdzone rozwiązania

    Wsparcie i serwis
    posprzedażowy

    Własne ekipy instalatorów
    i serwisantów

    Najlepsi producenci
    pomp ciepła

    Kompleksowa realizacja instalacji pompy na terenie całego kraju

    Pompa ciepła od Wojtmar

    Ponad 11 lat
    doświadczenia w branży

    Wysoka jakość usług
    i sprawdzone rozwiązania

    Wsparcie i serwis
    posprzedażowy

    Własne ekipy instalatorów
    i serwisantów

    Najlepsi producenci
    pomp ciepła

    Kompleksowa realizacja instalacji pompy na terenie całego kraju

    Najczęściej zadawane pytania

    Pompa ciepła to urządzenie, które może pełnić trzy funkcje: ogrzewać pomieszczenie, chłodzić je i służyć do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Pompa ciepła składa się zazwyczaj z dwóch części – jednostki zewnętrznej oraz części wewnętrznej.

    Jednostka zewnętrzna jest urządzeniem, które odbiera ciepło z otoczenia, tj. powietrza, gruntu lub wody. Część wewnętrzna pompy ciepła odpowiada za przekazanie energii cieplnej do instalacji CO lub C.W.U. Zbiornik C.W.U może być zintegrowany z pompą ciepła lub może występować jako osobny element.

  • Instalacja pobiera energię z tzw. źródła zewnętrznego, czyli właśnie z powietrza, gruntu lub wody. Następuje to przez czynnik grzewczy, który krąży w systemie pompy ciepła.Czynnik pochłania ciepło z otoczenia i przenosi do pompy ciepła. Warto podkreślić, że powietrzna pompa ciepła zasysa powietrze bezpośrednio z otoczenia.
  • Energia cieplna dociera to tzw. wymiennika ciepła, czyli parownika, gdzie czynnik grzewczy odparowuje. Para jest następnie przesyłana do sprężarki, której zadaniem jest podniesienie jej temperatury.
  • Para jest skraplana pod wysokim ciśnieniem – wówczas następuje oddanie ciepła do instalacji grzewczej. Skroplony (i schłodzony) czynnik grzewczy kieruje się ponownie w stronę dolnego źródła, a oddane ciepło jest przekazywane do instalacji grzewczej. Tu "odbiorcą” jest zazwyczaj woda.
  • Podgrzana woda trafia albo do grzejników lub rur ogrzewania podłogowego, lub jest wykorzystywana w roli ciepłej wody użytkowej. Proces odbywa się w sposób bezobsługowy.
  • Można wyróżnić 3 podstawowe rodzaje pompy ciepła: pompy gruntowe, wodne oraz powietrzne. Wybór konkretnego urządzenia zależy przede wszystkim od Twoich potrzeb, budżetu, a także warunków, jakie panują na Twojej posesji. Pompy ciepła wodne i gruntowe wymagają sporych nakładów finansowych oraz wielu dodatkowych prac, takich jak wykonanie odwiertów na terenie działki.

    Dlatego za najbardziej uniwersalne uchodzą powietrzne pompy ciepła, które nie wymagają dodatkowych prac, zajmują niewiele miejsca, są bardzo proste w montażu i nieco tańsze od innych typów.
    CO i CWU to skróty bardzo często wykorzystywane przy temacie pomp ciepła i ogrzewania budynku.

    CO - centralne ogrzewanie (w obiegu można także znaleźć takie oznaczenia: C.O., c.o.)
    CWU - ciepła woda użytkowa (oznaczana również jako C.W.U., cwu, c.w.u.)
    Jest to stosunek mocy chłodniczej do mocy pobieranej przez urządzenie chłodnicze. Innymi słowy jest to stosunek wytworzonej energii cieplnej do ilości energii elektrycznej zużytej przez pompę ciepła. Im wyższa wartość COP, tym urządzenie jest efektywniejsze i przede wszystkim oszczędniejsze.

    Np. Pompa ciepła pobierając 1 kWh energii elektrycznej, zabiera z otoczenia 4 kWh ciepła i następnie w łącznej ilości 5 kWh przekazuje to ciepło do systemu grzewczego. Pompa ciepła dostarcza więcej ciepła, niż zużywa prądu i dlatego jest ekonomiczna w utrzymaniu (mówimy, że ma współczynnik wydajności rzędu 5).
    Cena za pompę ciepła może być zróżnicowana, gdyż wiele zależy zarówno od zapotrzebowania energetycznego budynku (które przekłada się na docelową moc instalacji), jak i od wybranej technologii oraz warunków montażu. Najtańszymi są pompy ciepła powietrzne, które nie wymagają tworzenia dodatkowych instalacji. Najdroższe zaś gruntowe pompy ciepła, które do prawidłowego działania potrzebują wykonania odpowiednich odwiertów. Warto dodać, że dostępne są różnego typu dotacje na pompę ciepła. Klienci mogą skorzystać np. z dofinansowania z programu rządowego Moje Ciepło, Czyste Powietrze, a także z ulgi termomodernizacyjnej od podatku PIT. Dzięki temu początkowy wydatek zwraca się jeszcze szybciej.
    Jest to zależne od stopnia skomplikowania instalacji, jednak sam montaż pompy bez montażu instalacji trwa około 1-2 dni.
    Tak, pompa ciepła to obecnie jedno z najtańszych źródeł ciepła, wśród opcji dostępnych na rynku. Koszt wytworzenia 1 kWh energii cieplnej przez pompę ciepła bez udziału fotowoltaiki, może być nawet o kilkadziesiąt procent niższy niż w przypadku konwencjonalnych źródeł energii (np. kotłów na paliwo stałe). Warto zauważyć, że pompa ciepła w połączeniu z systemem fotowoltaicznym może dodatkowo zwiększyć efektywność energetyczną i obniżyć rachunki za energię, co może wpływać korzystnie na opłacalność instalacji pompy ciepła.

    Aby przedstawić szczegółowy kosztorys Twojej inwestycji, zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej wyceny oferowanej przez naszą firmę. Pomożemy Ci pozyskać dotację i cieszyć się efektywnym ogrzewaniem domu na przestrzeni wielu lat.
    Tak – nowoczesne pompy ciepła są w stanie efektywnie pobierać ciepło z otoczenia nawet przy bardzo niskich temperaturach, rzędu –30°C.
    Nie – poziom hałasu generowanego przez nowoczesną pompę ciepłą można porównać do klasycznego wentylatora pokojowego. Jeżeli pompa zostanie umieszczona np. w piwnicy albo poza domem, nie wpłynie w żadnym stopniu na komfort domowników.
    Dofinansowanie uzależnione jest od programu, z jakiego skorzysta inwestor. Do wyboru są dwa programy: Czyste Powietrze lub Mój Prąd.Wymieniając źródło ogrzewania można skorzystać z programu Czyste Powietrze. Wysokość dofinansowania zakupu i montażu pompy ciepła z programu Czyste Powietrze zależy od dochodów. Z tym, że maksymalna kwota dotacji uwzględnia termomodernizację przy jednoczesnej wymianie źródła pieca.

    To odpowiednio:
  • do 27 500 zł – jeśli Twój roczny dochód wynosi do 135 000 zł;
  • do 42 400 zł – jeśli miesięczny dochód na osobę wynosi do 1894 zł w gospodarstwie wieloosobowym i do 2651 zł w gospodarstwie jednoosobowym;
  • do 55 600 zł – jeśli miesięczny dochód na osobę wynosi do 1090 zł w gospodarstwie wieloosobowym i do 1526 zł w gospodarstwie jednoosobowym.

  • Dotacja Czyste Powietrze obejmuje pompę ciepła, panele fotowoltaiczne i kompleksową termomodernizację budynków.
    Z programu Mój Prąd 6.0 można liczyć maksymalnie na 58 tys. zł dofinansowania, ale łącznie na kilka urządzeń, w tym pompę ciepła, fotowoltaikę, magazyn energii, system zarządzania energią i kolektory słoneczne.

    Szósta edycja programu Mój Prąd przeznaczona jest dla:
  • osób, które nie korzystały z programu;
  • prosumentów rozliczających się w systemie net metering i nie korzystających do tej pory z programu Mój Prąd;
  • osób, które rozliczają się z wyprodukowanej energii w systemie net metering i już skorzystały z programu Mój Prąd i chcą przejść na system net billing.

  • Wysokość dofinansowania zakupu i montażu pompy ciepła z programu Mój Prąd zależy od rodzaju pompy ciepła:
  • do 4400 zł dla pomp powietrze/powietrze;
  • do 12 600 zł dla pomp powietrze/woda;
  • do 19 400 zł dla pomp powietrze/woda o podwyższonej klasie energetycznej;
  • do 28 500 zł dla pomp ciepła w gruncie.
  • Tak, dofinansowanie z programu Czyste Powietrze lub z Mój Prąd można połączyć z tzw. ulgą termomodernizacyjną, dzięki czemu koszt poniesionej inwestycji będzie jeszcze niższy. Przypomnijmy, że ulga termomodernizacyjna polega na odliczeniu od podatku dochodowego wydatków związanych z zakupem i montażem pompy ciepła.
    Tak! Inwestorzy, którzy budują nowe domy, mogą uzyskać dofinansowanie do zakupu i montażu nowoczesnych urządzeń wykorzystujących energię odnawialną, pozwalających zmniejszyć zapotrzebowanie na energię elektryczną oraz zmniejszyć koszty ogrzewania (Program Moje Ciepło).
    Otrzymaj spersonalizowaną ofertę - idealną dla Ciebie!
    Pompa ciepła Hisense Hi-Therma, fotowoltaika, kocioł na pellet HIT Pellet

    Strefa wiedzy