Zalety systemu solaredge-logo

1. Inteligentne moduły fotowoltaiczne.

Moduły SMART w przeciwieństwie do klasycznych modułów fotowoltaicznych zamiast klasycznej puszki połączeniowej posiadają elektroniczny układ, który optymalizuje uzysk energii na poziomie każdego modułu.
Stosowane w optymalizatorach mocy komponenty nie posiadają wrażliwych na uszkodzenia elementów takich jak elektrolityczne kondensatory czy części ruchome z tego względu zapewniają długą i bezawaryjną pracę.
Wysokiej klasy optymalizator mocy SolarEdge posiada 25 letnią gwarancję producenta!

inteligentne-moduly-fotowoltaiczne

2. Zwiększone uzyski instalacji do 25%

Maksymalna moc każdego z modułów

W systemie fotowoltaicznym każdy moduł posiada indywidualny maksymalny punkt mocy (MPP). Różnice pomiędzy modułami skutkują powstawaniem strat mocy. Powodem strat mocy mogą być:

fotowoltaika-straty-mocy
 

W przypadku tradycyjnych falowników najsłabszy moduł obniża moc wszystkich pozostałych. Dzięki SolarEdge każdy z modułów generuje maksimum mocy bez strat.

2016-04-15-13-44-51

3. Bezpieczeństwo

Napięcie w module fotowoltaicznym pojawia się przy jego oświetleniu przez promieniowanie słoneczne. Typowa instalacja generuje napięcie stałe (DC) od 300 – 800 V i nie można go wyłączyć prowadząc prace montażowe czy serwisowe. Szczególny problem pojawia się w przypadku pożaru, gdyż staż pożarna nie będąc w stanie wyłączyć napięcia DC w instalacji fotowoltaicznej, ze względów bezpieczeństwa może nie przystąpić do gaszenia pożaru. Z kolei moduły smart generują zawsze bezpieczne napięcie 1 V podczas montażu czy w przypadku jakiejkolwiek awarii. W przypadku pożaru staż pożarna odłączając budynek od sieci może bezpiecznie gasić instalację PV z modułami smart gdyż napięcie zawsze będzie poniżej bezpiecznej wartości.

solaredge-logo

solaredge-safedc

Tradycyjny falownik

dangerous-voltage1

4. Całkowite wykorzystanie powierzchni dachu

moduly

5. Darmowy monitoring na poziomie modułu

moduly-monitoring

6. Możliwość magazynowania energii

Dzięki zaimplementowaniu już dziś funkcji StorEdge możemy nie martwić się w przyszłości o kompatybilność z magazynami energii. Inwestycja w magazyn energii i nie będzie wymagała od nas żadnych dodatkowych nakładów finansowych jak w przypadku zakupu tradycyjnych systemów. Funckcja StorEdge pozwala na podłączenie już dziś baterii Tesla Powerwall i zwiększeniu konsumpcji energii produkowanej z naszej elektrowni fotowoltaicznej.

solaredge-storedge-system-diagram

7. Możliwość przyszłej rozbudowy instalacji fotowoltaicznej

Falowniki SolarEdge w połączeniu z modułami smart pozwalają na przyszłą bezproblemową rozbudowę naszej elektrowni PV. W tradycyjnych rozwiązaniach ilość modułów jest dostosowywana do konkretnego falownika i mamy bardzo ograniczone możliwości przyszłej rozbudowy. Montując falowniki SolarEdge możemy używać modułów różnych mocy, różnych producentów o różnym położeniu względem słońca dzięki temu bezproblemowo rozbudujemy naszą elektrownię w przyszłości.

solaredge-grid-tie-solar-inverter-system